Katarzyna Gabryś (ur. 05.03.2000r.) jest uczennicą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Kształci się od ponad dwunastu lat w klasie fortepianu prof. Izabeli Grzybek. Uczestniczyła w wielu kursach pianistycznych i koncertach m.in.: w Sali Koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie - Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci; w Sali Balowej Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi – Koncert „Estrada Młodych” laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Władysława Kędry; w Centrum Paderewskiego w Kąśnie Dolnej – Koncert podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci; w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - Koncert Finałowy Zimowej Akademii Muzyki w wykonaniu najlepszych uczestników turnusu oraz na Koncercie muzyki kameralnej w wykonaniu uczestników XXV Warsztatów Muzycznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagrała również cztery mini recitale w Żelazowej Woli w ramach cyklu „Kwadranse Muzyczne w Żelazowej Woli” oraz dwa w Wiedniu w ramach Międzynarodowego Kursu Pianistycznego „Gloria Artis”. Od wielu lat jest stypendystką Stypendium Gminy Wieliczka im. Jana Pawła II, Powiatu Wielickiego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacji Sapere Auso oraz Prezesa Rady Ministrów.
Monika Würsten
Studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod kierunkiem dr hab. Jana Kalinowskiego.
Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmują dzieła muzyki współczesnej.
Koncertowala na prestiżowych polskich scenach muzycznych, m. in. w NOSPR w Katowicach, i w Filharmonii Narodowej.
Występowała na wielu festiwalach, m. in. na Festiwalu Duettissimo 2018, z orkiestrą pod batutą Jakuba Chrenowicza, na Festiwau Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie 2018 oraz z zespołem Skaldowie na Grechuta Festival Świnoujście 2018.
Julia Kukuczka
Studentka II roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Sielskiego. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dla młodych pianistów, m.in. I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych organizowanym przez Akademię Muzyczną w Katowicach. Otrzymuje prestiżowe stypendium naukowe Leszka Jolanty Czarneckich „Indeks Start2Star”. Od dziewięciu lat jest również stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Karolina Wróblewska – fortepian
Studia muzyczne pierwszego stopnia z zakresu gry na fortepianie rozpoczęła w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Olgi Rusiny, następnie kontynuowała edukację u dra Gracjana Szymczaka. Studia drugiego stopnia ukończyła w klasie dra Carla Peterssona. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich. Była również uczestnikiem konkursów muzycznych takich jak Akademicki Konkurs Duetów, a także koncertów w ramach festiwali pianistycznych.
Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu oraz w klasie kameralistyki. Jako solistka, była laureatką Uczelnianego Konkursu Mozartowskiego (1991), stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina (1992), brała udział w Koncercie Roku w Warszawie oraz Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1993). Od 1997 roku jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako pianistka-kameralistka występuje w kraju i za granicą, często towarzyszy uczestnikom ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, podczas których wielokrotnie była nagradzana dyplomami za akompaniament.
Pochodzi z A Coruñii w Hiszpanii. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat w rodzinnymi mieście. Od czasu, gdy w 2005 roku zdobył drugie miejsce na konkursach w León i Santiago de Compostela, był laureatem licznych konkursów dla młodych talentów. Jako solista grał z wieloma orkiestrami w Hiszpanii. W ramach programu Erasmus, studiował w Praskiej Akademii Sztuk Performatywnych (HAMU). Obecnie, dzięki stypendium przyznanemu przez władze A Coruñii odbywa studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula.
– student III roku akordeonu w klasie dra Janusza Patera. Laureat konkurów muzyki akordeonowej i kameralnej o zasię-gu ogólnopolskim i międzynarodo-wym, m.in. I miejsca w konkursach w Madrycie, Kopenhadze, Rzymie, Wiedniu, Krakowie, Solcu-Zdroju, Suwałkach, Berlinie. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego „Młoda Polska” i Stypendium Rektora AM w Krakowie. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia Rzeszów, TVP 1; występował jako solista z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” i z Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej.
– student III roku akordeonu w klasie dra Janusza Patera. Laureat konkur-sów muzyki akordeonowej i kameralnej o zasięgu międzyna-rodowym, m.in. I miejsca w kon-kursach w Belgradzie, Lanciano, Kijowie, Lwowie, Moskwie, Mińsku. Stypendysta Ministra Ukrainy (program „Nowe imiona Ukrainy”) i Stypendium Rektora AM w Krakowie. Dokonał nagrań dla Ukraińskiego Radia Lwów czy Radia Monachium. Wystąpił jako solista w wielu krajach (Ukraina, Rosja, Niemcy, Czechy, Francja, Austria, Włochy).
pianista klasyczny, jazzowy i rozrywkowy, kompozytor. Prowadzi aktywne życie koncertowe, występując zarówno jako pianista solowy, członek orkiestr, zespołów kameralnych jak i i comb jazzowych. Specjalizuje się w muzyce wczesno- i późnoromantycznej ( F. Chopin, czy F. Liszt). Propaguje również muzykę polską czego wynikiem są koncert „Karol Szymanowski elektronicznie” w Muzeum Narodowym „Atma” czy występ z orkiestrą na koncercie „Polska to jest Wielka Rzecz” w Wieliczce. W muzyce rozrywkowej swoje zainteresowania kieruje w stronę muzyki filmowej. Trzykrotnie brał udział w nagraniach w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Przez wiele lat był uczniem Jarosława Śmietany. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr. hab. Marka Szlezera.
Aleksandra Biśta jest studentką czwartego roku Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu dr. hab. Marka Szlezera. W ostatnich latach uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez artystów takich, jak m.in. Anna Malikova, Marek Żebrowski, David Ball, Piotr Kępiński czy Daniel Blumenthal. Zdobyła także Główną Nagrodę Burmistrza Miasta Turku w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących.
Najlepiej czuje się w repertuarze klasycznym, chętnie wykonuje dzieła kompozytorów XVIII i przełomu XVIII i XIX wieku, a także muzykę J.S. Bacha. Poza tym gra zespołowo ze swoim rodzeństwem, które również kontynuują naukę w szkołach muzycznych. Interesuje się historią muzyki – w zeszłym roku ukończyła studia licencjackie w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Aleksandra Hortensja Dąbek ma 20 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Jest studentką III roku Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Ewy Bukojemskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Krzeszowicach. Aleksandra jest stypendystką Fundacji Yamaha, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz stypendystką Małopolskiej Fundacji Sapere Auso i Gminy Trzebinia. W kwietniu 2016 roku zadebiutowała w Carnegie Hall oraz wiedeńskiej sali Ehrbar Hall. W kwietniu 2015 roku zagrała serię koncertów wraz z towarzyszeniem Emirates Youth Symphony Orchestra w Dubaju. W lutym 2012r. przeszła pomyślnie eliminacje i otrzymała miesięczne stypendium pianistyczne Morningside Music Bridge na Mount Royal University w Calgary (Kanada). Koncertowała m.in w Polsce, Singapurze, Kanadzie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Węgrzech, Hiszpanii. Wykonała I koncert fortepianowy Fryderyka Chopina wraz z orkiestrą Filharmonii Śląskiej. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów m.in Andrzeja Jasińskego, Kevina Kennera, Fumiko Eguchi oraz Krzysztofa Jabłońskiego.
Mateusz Perz urodził się w 1995 r. w Nowym Sączu. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nowym Sączu i kontynuował od 2012 roku w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, którą ukończył z wynikiem celującym na egzaminie dyplomowym. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu dr Mileny Kędry. Uczestnik wielu kursów interpretacji muzycznej w kraju i za granicą, pod okiem takich osób jak Philippe Giusiano, Katarzyna Popowa – Zydroń, Biljana Gorunovic, Alexander Tamir, Daniel Blumenthal, Andrzej Jasiński, Maria Niemira, Mauricy Martin, Russel Hirschfield. Brał udział w wielu konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego ostatnimi sukcesami były: III nagroda w XXVI „ROMA” Piano Competition w Rzymie oraz wyróżnienie w II Krystian Tkaczewski Piano Competition w Busku-Zdroju w 2017r.
Paweł Albiński – fortepian
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek - kulturoznawstwo) oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Pobierał nauki u takich profesorów jak: Mariusz Sielski, Jan Kubica, Julita Przybylska-Nowak, Carl Petersson. W 2013 roku reprezentował Polskę na XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Kontrasty" organizowanym na Ukrainie. W 2014 roku współrealizował polski projekt "Dziedzictwo Oskara Kolberga" w Ivano-Frankivskiej Filharmonii Obwodowej wykonując nieznane dotąd fortepianowe dzieła Oskara Kolberga. Jest autorem projektów z cyklu „Zapomniani Kompozytorzy” i „Muzyczne Slajdy”, które mają na celu propagowanie mniej znanych – zmarłych przed laty - twórców muzyki klasycznej. W ramach tych wydarzeń publiczność może usłyszeć niewykonane dotąd lub rzadko wykonywane partytury. Paweł Albiński jako pierwszy w Polsce wykonał publicznie kompozycje m.in.: Heino Ellera (1887 – 1970), Guillaume Lekeu (1870 – 1894), Lūciji Garūty (1902 – 1977) czy Ernesto Lecuony (1895 – 1963).
Paulina Rogóż - sopran
Absolwentka studiów I stopnia oraz studentka studiów magisterskich w dziedzinie wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Pszonki. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II-stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu
w klasie mgr Małgorzaty Miecznikowskiej - Gurgul. Laureatka takich konkursów wokalnych,
jak: Złote Głosy w Warszawie (2014) - nagroda specjalna dla najmłodszego finalisty. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamróz - trzecie miejsce, Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Mławie (2014, 2017) - drugie miejsce oraz wyróżnienie. W swoim dorobku ma również uczestnictwo w przedstawieniach operowych takich jak: "Don Giovanni" - W.A. Mozarta, "Dziecko i czary" - M. Ravela (w roli mamy), "La serva padrona" - G.B. Pergolesi'ego (Serpina),
"Il matrimonio segreto" - D. Cimarosy (Carolina). Na swoim koncie posiada także liczne koncerty wykonane w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Nowym Sączu czy Krynicy - Zdroju.
Inna Todoriko
Urodzona na Ukrainie artystka, od 20 lat mieszka w Polsce.
Realizuje własne projekty muzyczne, o rozmaitej stylistyce: od folku po jazz. Śpiewa, gra na fortepianie, komponuje muzykę i pisze słowa do swoich utworów.
Z wykształcenia kulturoznawca – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Studiuje w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr. hab. Janusza Skowrona (fortepian) i klasie dr. hab. Marcela Chyrzyńskiego (kompozycja). Pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wykonuje utwory z kanonu pianistycznego repertuaru, a także własne kompozycje. Swoje kompozytorskie poszukiwania stara się jak najczęściej weryfikować na estradzie. Michał Dorman doskonalił swoje umiejętności pod okiem znanych kompozytorów i pianistów, m. in. Zygmunta Krauze, Hanny Kulenty, Aquilles'a delle Vigne, Daniela Blumenthala.
Anna Łakomy – ur. 01. 05. 1997 r. Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu prof. dr hab. Marioli Cieniawy – Puchały. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Krakowie. Laureatka wielu konkursów. Do ostatnich osiągnięć należą: I miejsce na XX Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie, III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. Rolanowskiej, III miejsce w Konkursie Kompozytorskim inspirowanym twórczością Witolda Lutosławskiego, II miejsce w I Konkursie Improwizacji Fortepianowej w Krakowie, wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle, uzyskanie tytułu finalisty XL Olimpiady Artystycznej. Otrzymała stypendium Fundacji Sapere Auso za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie dla najlepszych studentów. Regularnie uczestniczy w licznych koncertach, warsztatach pianistycznych, sympozjach. Współpracuje z Panteonem Narodowym i Polską Akademią Umiejętności.
Maria Polańska pochodzi z Tarnowa. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie
w Zespole szkół muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów pierwszego stopnia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Katarzyny Oleś-Blachy. W 2016 roku była uczestniczką 41. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej we Wrocławiu w ramach 41 festiwalu Wratislavia Cantans i miała zaszczyt pracować i występować między innymi z dyrektorem festiwalu Andrzejem Kosendiakiem.
Adriana Tsirka – urodziła się w 1996 we Lwowie, w muzycznej rodzinie o polskich korzeniach. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia im. S. Ludkiewicza we Lwowie. Od trzech lat śpiewa, a od pięciu gra na fortepianie i bierze udział w międzynarodowych i ukraińskich konkursach muzycznych. Aktualnie jest studentką I roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. dr. hab. Marioli Cieniawy.
Beata Tasarz – urodziła się w 1996 roku, w Tomaszowie Mazowieckim. W wieku 8 lat rozpoczęła grę na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I, a następnie II stopnia im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W 2016 r otrzymała dyplom z wyróżnieniem w klasie skrzypiec mgr Magdaleny Milczarek. W 2015 roku zaczęła grać na altówce, pod kierunkiem prof. Mieczysława Szlezera. Obecnie studiuje altówkę w klasie prof. Janusza Pisarskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie.
Urodził się w Bańskiej Bystrzycy. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach pod kierownictwem Róberta Karvaya. Od dziesiątego do osiemnastego roku życia uczęszczał do gimnazjum językowego, a równocześnie rozwijał swoje umiejętności gry w klasie Zdeny Šimigovej. Następnie został przyjęty na czwarty rok w Konserwatorium J. L. Bellu w Bańskiej Bystrzycy. Po jego ukończeniu rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie obecnie studiuje w klasie prof. Mieczysława Szlezera. Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych na Słowacji.
Cracovie Ensemble występował na wielu festiwalach i koncertach w Polsce i Europie. W swoim dorobku ma kilka płyt m.in. Another Way na dudy i kwartet smyczkowy, New violin na skrzypce i kwartet smyczkowy.
W zespole grają:
Paweł Wójtowicz – skrzypce I
Magdalena Kamińska – skrzypce II
Piotr Augustyn – altówka
Krzysztof Wójtowicz – wiolonczela
Założony we wrześniu 2008 roku przez Marka i Beatę Kluzów liczy około 40 dziewczynek i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Przeważająca większość dzieci uczęszcza do szkół muzycznych. Zespół przygotowuje się do udziału w spektaklach, w których przewidziana jest partia chóru dziecięcego. Występuje w spektaklach Opery Krakowskiej takich jak: Carmen G. Bizeta, Halka S. Moniuszki, Tosca G. Pucciniego, Dziadek do orzechów P. Czajkowskiego, Mefistofeles A. Boito, Cyganeria Pucciniego, Król Roger K. Szymanowskiego, Tannhauser R. Wagnera. Chór brał również udział w wielu koncertach i przedstawieniach. Były to m.in. Msza koronacyjna W.A. Mozarta, Carmina Burana C. Orffa, Kolot min HaShoah D. Eddlemana, Jaś i Małgosia E. Humperdincka, Pastorałka L. Schillera/J. Maklakiewicza i Kolędy polskie. W 2013 roku został zaproszony na koncert finałowy w ramach warsztatów muzycznych Gospel City, gdzie wystąpił towarzysząc chórowi Joyful Voice. W czerwcu tegoż roku uświetnił uroczystość zaślubin potomka książąt Lubomirskich - Aleksandra Lubomirskiego w Klasztorze Ojców Kamedułów na Bielanach. Pod koniec 2015 r. nagrał płytę z polskimi kolędami wraz z zespołem Cracow Brass Quintet i wystąpił z koncertem promującym tę płytę w siedzibie NOSPR w Katowicach.
Kierownikiem Chóru jest Marek Kluza, pedagogiem Chóru - Beata Kluza, akompaniatorem - Maria Mazurkowska.
Joanna Trafas – sopranistka, krakowianka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Izabeli Jasińskiej-Buszewicz (2008 - dyplom z wyróżnieniem) oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (magisterium w 2006).
Na scenie debiutowała w 2005 roku rolą Elizy w musicalu „My Fair Lady” (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu), w latach 2006-2009 roku grała Marię w „West Side Story” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Obecnie jest gościnną solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku („Upiór w Operze”), Gliwickiego Teatru Muzycznego („Noc w Wenecji”), współpracuje także z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa („Zemsta jest Kobietą”). Od kilku lat ściśle współpracuje z Filharmonią Krakowską (koncerty kameralne, Koncerty Uniwersyteckie, cykl Musica Ars Amanda, Koncerty dla Dzieci, koncertowa wersja „Parsifala” Wagnera pod G. Chmurą, a także jako prelegent na trasach edukacyjnych).
Śpiewa m.in. w recitalach z pianistką Emilią Bernacką, z zespołem muzyki dawnej Floripari – Muzycy Wawelscy, Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną, harfistką Malwiną Lipiec oraz w ramach projektu erminea z klawesynistką Justyną Dolot.
Była uczestniczką licznych kursów i festiwali muzycznych w Polsce, Holandii, Szwajcarii i Francji a także Programu Rozwoju Młodych Talentów przy Teatrze Wielkim, Operze Narodowej. Jest laureatką konkursów wokalnych, w tym dwukrotnie – Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej (2004 i 2010), a także Stypendium Twórczego Miasta Krakowa na rok 2007. Nagrywa muzykę filmową i teatralną kompozytorów krakowskich (A. Brzezińskiego, A. Konarskiego i M. Chyrzyńskiego). Prowadzi warsztaty dla wokalistów amatorów.
Śpiewa w kraju i za granicą, z upodobaniem wykonując bardzo zróżnicowany repertuar, od średniowiecznych pieśni po musical.
Emilia Bernacka – pianistka, lwowianka. Swoje pierwsze doświadczenia
muzyczne zdobywała w Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. Salomei
Kruszelnickiej we Lwowie (odpowiednik Szkoły Talentów), gdzie
otrzymała najwyższe wyróżnienie - złoty medal (1996).
Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu prof. Janiny Baster, 2002) oraz Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki na tej samej uczelni (specjalizacja: duet fortepianowy).
Ceniony akompaniator m.in. na kursach mistrzowskich prof. Alison Pearce (z Royal Academy of Music w Londynie) i prof. M. Habeli (z La Haute école de Musique de Genève), Macieja Pietraszko (NYC Opera), na egzaminach orkiestrowych Filharmonii Krakowskiej oraz ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Uczestniczka licznych festiwali w kraju i zagranicą (Ukraina, Niemcy, Francja, Czechy).
W minionym sezonie wystąpiła m.in. na zaproszenie Filharmonii Rzeszowskiej oraz The Chopin Circle in Scotland. Współpracuje zarówno ze śpiewakami jak i instrumentalistami, z wyczuciem grając muzykę różnych epok, w tym współczesną (prawykonania utworów M. Jabłońskiego).
Od lat współpracuje z Filharmonią Krakowską jako pianista, często pełniąc funkcję współtwórcy i kierownika muzycznego programów edukacyjnych i koncertów dla młodych widzów. Od roku 2013 pracuje na wydziale wokalno-aktorskim krakowskiej Akademii Muzycznej jako akompaniator.
Aleksandra Hortensja Dąbek (ur. 01.10.1996r.) ma 19 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Jest studentką I roku Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Ewy Bukojemskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Krzeszowicach u Pani Beaty Zając. Aleksandra jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz stypendystką Małopolskiej Fundacji SapereAuso i Gminy Trzebinia.
Na swoim koncie ma kilka znaczących osiągnięć w konkursach pianistycznych, m.in.:
- styczeń 2016 II miejsce na Debut International Piano Competition w Nowym Yorku
- lipiec 2015 III miejsce na 2 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac
- maj 2013 I miejsce w 21 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w grupie do 18 lat, nagroda za najlepsze wykonanie mazurka Chopina przyznana przez Gyorgy Ferenczy Foundation, specjalna nagroda za najlepsze wykonanie preludium Karola Szymanowskiego
- maj 2012 III miejsce w 20 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, nagroda Konsula RP w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja oraz nagroda za najlepsze wykonanie mazurka Chopina przyznana przez Gyorgy Ferenczy Foundation,
- marzec 2012 wyróżnienie I stopnia na VII Konkursie Pianistycznym Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia EPTA 2012 w Krakowie,
- maj 2011 II miejsce i nagroda specjalna na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach,
- marzec 2011 I miejsce w X Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu,
- listopad 2010 I nagroda na VI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym "Chopinowskie Interpretacje Młodych" zorganizowanym przez Towarzystwo Chopinowskie w ramach obchodów Chopin 2010,
- listopad 2010 wyróżnienie na XI Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego
i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku oraz Nagroda Uznania Jury za wykonanie Preludium i Fugi J. S. Bacha, - luty 2010 III miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie
w Estonii, nagrody za najlepsze wykonania mazurków i poloneza Fryderyka Chopina, nagroda główna- koncert w Singapurze, - maj 2009 I miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni,
- luty 2009 III miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu,
- kwiecień 2008 I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie,
- luty 2008 II miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Antoninie
- listopad 2007 Laureatka w XV Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu w Sochaczewie,
- kwiecień 2007 I miejsce w XXV Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2007” w Skarżysku-Kamiennej,
- styczeń 2006 III miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie
Maria Słysz urodziła się 18 kwietnia 1997 roku w Krakowie. Ukończyła z wyróżnieniem OSM I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie fortepianu mgr Jadwigi Wyroby. Naukę gry kontynuuje pod kierunkiem prof. dr hab. Marioli Cieniawy-Puchały . W kwietniu 2016 otrzymała dyplom z wyróżnieniem POSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Laureatka I nagrody w VII Makroregionalnym Konkursie uczniów Klas Fortepianu „Dziecięce Interpretacje Muzyczne w Tarnobrzegu (2010) oraz II nagrody w XIX Małopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krynicy-Zdroju (2008). Otrzymała także wyróżnienia w I i III Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów nad Kamienną (2008 i 2010), na XVI Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie (2009) oraz w duecie, na V Wiośnie Młodych Kameralistów (2007). Brała udział w konkursach pianistycznych w Gorzowie Wielkopolskim, Żaganiu, Koninie i Szafarni.
Gabriela Stanisz urodziła się w 1997 roku w Krakowie.
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie.
Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.:
II miejsce w 5 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Premio Accademia Giovani 2015”, Rzym 2015;
wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie interpretacje młodych”, Konin/Żychlin 2014;
Grand Prix i I nagroda w IX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów, Jasło 2014;
I miejsce w III Międzynarodowym Podkarpackim Chopinowskim Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży, Rzeszów 2014;
Grand Prix i I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej, Żagań 2013;
I miejsce w V Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej, Kraków 2012;
III miejsce w II Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich, Kraków 2011;
wyróżnienie w kat. C w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego, Warszawa 2013;
wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym, Konin 2014;
II nagroda na II Festiwalu Pianistyczny im. A.Szeluty, Słupca 2013;
III miejsce w 13 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym, Görlitz 2014;
Radosław Wieczorek – student I roku w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie gitary prof. Janusza Sochackiego. Zdobywca nagród w ponad 20 krajowych i międzynaro-dowych konkursach gitarowych. Najważniejsze z nich to: I miejsce podczas II Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (2012); II miejsce
w konkursie gitarowym Alirio Diaz w Rust w Austrii (2013); II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Żorach „Cithara Ignea” (2014); III miej-sce w konkursie „Mladigitaristi” w Dolnym Kubinie na Słowacji (2014); II miejsce w konkursie Gitara na Kresach – Chełm 2015. Od roku 2012 jest członkiem Śląskiego Oktetu Gitarowego. Występuje w duetach z Anną Wieczorek (siostrą skrzypaczką) i z austriackim skrzypkiem Danielem Guillenem. Jako solista i kameralista występował w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Austrii, w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jest stypendystą CEA oraz (w latach 2013–2015) uczestnikiem programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Dmytro Holovenko jest absolwentem Szkoły Muzycznej w mieście Winnica, na Ukrainie, w klasie mistrzowskiej Konstan-tyna Jarowoho. Ukończył szkołę praktyki pedagogicznej przy Odeskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Student pierwszego roku Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie gitary st. wykł. Krzysztofa Sadłow-skiego. Laureat Międzynarodowych oraz Krajowych Ogólnoukraińskich konkursów. Wśród nich: Międzynarodowy konkurs gitary klasycznej w Kiustendił 2014 (Bułgaria) – I miejsce; Międzynarodowy konkurs „Podolski Wodograj 2013” – I miejsce; Ogólnoukraiński konkurs „Prowesiń 2012” – I miejsce; Ogólnoukraiński konkurs wykonawców (gitara klasyczna) Odessa 2014 – I miejsce. Występuje w duecie z siostrą – Anną Hołoweńko (pianistka). Koncertował na Ukrainie, w Polsce i w Bułgarii.
Jan Kalinowski (ur. 1982) kształcił się w Krakowie, Paryżu i Stuttgarcie u prof.: Witolda Hermana, Paula Julien i Petera Bucka. Uczestniczył w kursach mistrzowskich u tak znanych artystów jak: David Geringas, Ivan Monighetti i Arto Noras. Jest stypendystą fundacji polskich i zagranicznych, a także Miasta Krakowa, Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczył w licznych konkursach i festiwalach, otrzymując nagrody oraz pochlebne recenzje. Nagrywał dla radia i telewizji, m.in. koncerty wiolonczelowe Witolda Lutosławskiego (Libańska Orkiestra Narodowa; Azerbejdżańska Orkiestra Narodowa) i Marka Stachowskiego (Orkiestra Akademii Beethovenowskiej). Obecnie koncentruje się na twórczości wiolonczelowej kompozytorów polskich, takich jak Chopin, Tansman, Różycki, Stojowski Lutosławski i Penderecki. Jest adiunktem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w roku 2009 otrzymał tytuł doktora. Prowadził kursy w ramach wymiany międzyuczelnianej (m.in. w Bremie, Karlsruhe, Fermo i Tbilisi). W roku 2013 firma fonograficzna Dux wydała płytę kompaktową z jego autorskim projektem zawierającym osiem utworów kompozytorów polskich na zespoły wiolonczelowe od 1-8 instrumentów.
Marek Szlezer (ur. 1981) jest jednym z najczęściej koncertujących polskich pianistów młodego pokolenia. Jego karierę zainicjowało zdobycie w wieku lat 12 Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie. Kształcił się w École Normale de Musique w Paryżu, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Belgii pod kierunkiem m.in. prof. Ewy Bukojemskiej, Abdela Rahmana El Bacha, Dymitra Bashkirova oraz Marcelli Crudeli. Jest stypendystą fundacji polskich i zagranicznych, a także Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Marek Szlezer jest laureatem wielu znaczących konkursów krajowych i międzynarodowych. Był wielokrotnie nagradzany za swoje interpretacje utworów Fryderyka Chopina (m.in. miał zaszczyt grać recital na oryginalnym fortepianie kompozytora). Koncertował w takich salach jak Palais des Beaux Arts, Salle Cortot, Wigmore Hall. Występował z orkiestrami jak m.in.: English Chamber Orchestra i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Pracuje w Krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie w 2009 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Odkrył twórczość fortepianową Jadwigi Sarneckiej, której kompozycje nagrał dla wydawnictwa płytowego Dux. Jest autorem licznych opracowań dzieł fortepianowych kompozytorów polskich opublikowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz wydawnictwo Eufonium.
Piotr Kosiński – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Studiuje w ramach specjalnego programu międzynarodowego w Buchmann-Mehta School of Music w Tel Awiwie, w klasie fortepianu prof. Arie Vardiego. Zwycięzca m.in. I Międzynarodowego Amerykańskiego Konkursu im. I. J. Paderewskiego (Los Angeles, 2010); laureat nagród i wyróżnień m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Palma d’Oro” we Włoszech (2009) czy Ricard Viñes Concurso Internacional de Piano w Hiszpanii (2009). Otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w latach 2003-2008 znajdował się pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Koncertował w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii, Norwegii, USA i Kanadzie. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Krzysztof Sadłowski – absolwent Akademii Muzycz-nej w Krakowie w klasie dra Dominika Połońskiego. Był jednym z koncertmistrzów „Orchestra of Life”, założonej przez Nigela Kennedyego, z którą koncertował w najbardziej prestiżowych salach Europy Wraz m.in. z Danielem Stabrawą (koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich) i Piotrem Kosińskim nagrał album z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina (nominacja do nagrody fonograficznej „Fryderyki 2013”). W 2013 roku w ramach 6. festiwalu „Wawel o zmierzchu” wykonał, jako jeden z solistów, Concerto Grosso na trzy wiolonczele i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Jerzego Maksymiuka. Jest koncertmistrzem orkiestry CORda Cracovia.
Małgorzata Wasiucionek – ukończyła z wyróż-nieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie prof. Romana Lasockiego (2014), studiowała również w Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Pierre’a Amoyala, a obecnie pracuje jako asystent w klasie prof. Szymona Krzeszowca w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanow-skiego w Katowicach. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. I miej-sca i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Zdzisława Szostaka Recitativo e berceuse na IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2010), I miejsca i czterech nagród specjalnych na VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy (2009). W lutym 2015 roku Kapituła Rektorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina przyznała jej medal „Magna cum laude”.
Joachim Kołpanowicz – urodzony w 1991 roku w Krakowie, ukończył z wyróżnieniem krakowską PSM II st. im. W. Żeleńskiego w klasie gitary mgr Adama Zalasa i fortepianu dodatkowego mgr Grażyny Pągowskiej. Obecnie jest studentem III roku dyrygentury symfonicznej w klasie prof. Tadeusza Strugały oraz II roku fortepianu w klasie dra hab. Janusza Skowrona w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako student II roku studiów II stopnia teorii muzyki, przygotowuje pod kierunkiem prof. dr hab. Mieczysława Tomaszewskiego pracę magisterską poświęconą muzycznej recepcji poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
Eliza Frach – altowiolistka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, gdzie kształciła się najpierw w szkole I st., potem II st. w klasie prof. Marii Brodzickiej. Była wtedy członkiem orkiestry szkolnej „Krakowska Młoda Filharmonia”- laureata I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkolnych II st. Od roku 2014 jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr hab. Janusza Pisarskiego.
Natalia Stęposz – skrzypaczka, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Teresy Szarek. Po ukończeniu z wyróżnieniem szkoły I st. kontynuowała naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie ucząc się w klasie prof. Swietłany Białostockiej. W tym czasie grała w orkiestrze szkolnej „Krakowska Młoda Filharmonia” koncertującej w wielu miastach Polski, a także za granicą. Miała wówczas okazję sprawdzić się zarówno w roli koncertmistrza jak i solisty. Brała również udział w projekcie międzynarodowym CEI Youth Orchestra w Włoszech w 2011 roku. Ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną II st. w roku 2014. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Mieczysława Szlezera.
Michał Dorman – urodzony w 1995, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzyczny im M. Karłowicza w Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie: kompozycję w klasie dr hab. Marcela Chyrzyńskiego i fortepian w klasie dr hab. Janusza Skowrona (I rok). Z sukcesami brał udział w konkursach muzycznych, a także teatralnych i literackich.
Roksana Florczyk – pochodzi z Nowego Sącza, gdzie ukończyła z wyróżnieniem naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina pod kierunkiem mgr Joanny Ustarbowskiej-Dudki. Obecnie jest studentką pierwszego roku w klasie fortepianu prof. dr hab. Mirosława Herbowskiego w krakowskiej Akademii Muzycznej.
Antoni Cedro urodził się w 1992 w Lublinie. Odkąd sięga pamięcią mieszkał jednak i wychowywał się w Kielcach.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Z początku, kierowany wolą rodziców, potem z coraz większym udziałem własnych chęci. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fortepianu p. Andrzeja Domina. Był zdobywcą I nagrody na Wojewódzkim Konkursie Mozartowskim w 2005 r. Występował dwukrotnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej jako laureat Konkursu Wykonawczego, kolejno w 2010 i 2012 r.
Jeden kierunek zainteresowań mu jednak nie wystarczył. Z zamiłowania do matematyki, wybrał w liceum profil matematyczno-fizyczny. Nigdy nie wzgardził dobrą książką, filmem czy grą komputerową. Najbardziej jednak interesowali go ludzie i dlatego postanowił pójść na studia medyczne.
Obecnie mieszka w Krakowie i jest studentem 3 roku kierunku lekarskiego na Collegium Medicum UJ. Biały fortepian przykuł jego uwagę podczas zajęć z genetyki na drugim roku studiów. Zapragnął na nim zagrać, żeby dać pacjentom chwilę odpoczynku i radości podczas pobytu w szpitalu.
Marek Szlezer urodził się w 1981 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu. Następnie kontynuował ją w szkołach muzycznych I i II stopnia m.in. u Krystyny Adamskiej, Jerzego Łukowicza i Stefana Wojtasa. W latach 1994-2000 pobierał naukę w „Ecole Normale de Musique de Paris „A.Cortot”” we Francji w klasie fortepianu prof. Marcelli Crudeli zakończoną otrzymaniem „Diplome Superieure de Concertiste”.
W roku 2004 ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie
prof. E. Bukojemskiej uzyskując dyplom z odznaczeniem. W tym samym roku otrzymał stypendium królewskie na studia podyplomowe w Chapelle Musicale Reine Elizabeth w Brukseli w klasie
A. Rahmana El-Bachy, które ukończył czerwcu 2005 roku z wyróżnieniem, otrzymując tytuł „Master after Master”. W roku 2010 uzyskał tytuł doktora. Obecnie prowadzi własną klasę fortepianu na Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jego karierę pianistyczną zainicjowało zdobycie w wieku lat 12 grand prix na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie w 1993. Od tego czasu artysta prowadzi aktywne życie koncertowe w kraju i zagranicą, uczestnicząc w wielu międzynarodowych konkursach i festiwalach pianistycznych.
Był wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury, fundacji „A.Roussel” i „Amical” we Francji, “Fundacji Promocji Talentu” oraz Fundacji YAMAHA. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in.: D.Bashkirova, A.Ciccoliniego, E.Mogilevskiego, V.Banfielda, M. Presslera, D. Merlet, J .Vanden-Eydena i H. Czerny-Stefańskiej. Występował pod batutą dyrygentów takich jak: Ł. Borowicz, T. Bugaj, W. Czepiel, J. M. Florencio, M. Nałęcz-Niesiołowski, M. Pijarowski, Z. Rychert, T. Wojciechowski.
Ceniony za swoje interpretacje dzieł Fryderyka Chopina, otrzymał m.in I miejsce w konkursie stypendialnym Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, III na Międzynarodowym Konkursie chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, nagrodę specjalną Wydania Narodowego Dzieł Wszystkich Fryderyka Chopina a także wiele innych nagród na renomowanych międzynarodowych konkursach pianistycznych.
Jego recital otwierał 56. festiwal chopinowski w Dusznikach Zdroju. Miał także zaszczyt wykonywać recital na oryginalnym fortepianie Chopina w muzeum Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w noc wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.
Ma na swoim koncie liczne światowe i polskie prawykonania utworów współczesnych (m.in. kwartetu Marka Stachowskiego „Mirroir du Temps” oraz dedykowanych mu utworów Z.Bujarskiego, A.Walacińskiego, K.Meyera, M.Chyrzyńskiego, W.Widłaka i M.Jabłońskiego). W trakcie swoich studiów brał udział w klasie interpretacji dzieł kameralnych prof. Krzysztofa Pendereckiego, przygotowując utwory pod kierunkiem kompozytora w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Występował w takich salach jak: Palais des Beaux-Arts, Salle Cortot, Wigmore Hall i St.Martin-in-the-fields. W 2005 roku na koncercie inaugurującym powstanie fundacji im. Królowej Elżbiety wykonywał koncert Mozarta z English Chamber Orchestra. Nagrywał dla Radia i Telewizji wielu krajów europejskich. Jest aktywnie zaangażowany w promocję muzyki polskiej w kraju i zagranicą, dokonując licznych odkryć i prawykonań utworów kompozytorów polskich XIX i XX wieku. Dzięki jego inicjatywie doszło m.in. do wydania i prawykonania Koncertu fortepianowego na lewą rękę Aleksandra Tansmana oraz dzieł Jadwigi Sarneckiej. Jest autorem opracowań jej utworów fortepianowych dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Od roku 2013 jest redaktorem edycji dzieł fortepianowych kompozytorów polskich dla wydawnictwa Eufonium.
Wydał wiele płyt kompaktowych, m.in. dla firm DUX, EMI, Amadeus i Moderato Classics z muzyką solową i kameralną zbierając przychylne recenzje w prestiżowych magazynach i czasopismach (m.in. Gramophone, Kulturspiegel, The Strad, Pizzicato, Fanfare, American Record’s Guide). Za płyty z twórczością Tansmana i Chopina otrzymał nagrody francuskiej krytyki muzycznej „La Clef de ResMusica” oraz nominację do Polskich Nagród Fonograficznych FRYDERYKI 2011.
Jest członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej oraz Towarzystwa im. Ferenca Liszta.
Dariusz Kowalski, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu, od 1998 r. aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Zagrał m.in. w dwóch ostatnich przedstawieniach Kazimierza Dejmka („Śnie pluskwy” i „Hamlecie”), a obecnie można go oglądać w „Małych zbrodniach małżeńskich” Schmitta, „Mayday’u” Cooneya, „Złodzieju” Chappella, „Samuelu Zborowskim” Słowackiego.
Ma za sobą kilka ról filmowych – m.in. w „Komorniku” Feliksa Falka, „Strefie ciszy” Krzysztofa Langa, „Strajku” Volkera Schloendorffa, a także telewizyjnych – m.in. w serialach „Fala zbrodni”, „Prawo Agaty”,” Komisarz Aleks” czy „Plebania”. Aktor współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia, udziela swego głosu w dubbingu, nagrywa audiobooki.
Joachim Mencel – pianista, kompozytor, producent muzyczny. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach . Współtwórca grupy „New Life’m”, grał między innymi w zespołach Janusza Muniaka, Andrzeja Cudzicha, Nigela Kennedyego . Regularnie współpracuje z amerykańskim klarnecistą Bradem Terrym. Cenionym aranżer muzyki wokalnej. Pisał i aranżował piosenki miedzy innymi dla Ewy Bem (płyta „Kakadu” 2007), Mieczysława Szcześniaka, Niny Stiller, Anny Marii Jopek.
W 2006 r. skomponował kantatę jazzową „Miłość mi wszystko wyjaśniła” do tekstów Karola Wojtyły na combo jazzowe, orkiestrę smyczkową, chór chłopięcy i solistów oraz literacko – muzyczny projekt „EL Greco” . W 2009 r. napisał oratorium „Transitus” o życiu i śmierci św. Franciszka. Koncertował w wielu krajach Europy, obu Ameryk i Azji, przede wszystkim z autorskim projektem „jmTrio”. Obecnie pracuje nad nowym programem – Joachim Mencel „Artisena”.
Od 2007 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi zajęcia fortepianu jazzowego, zajęcia zespołowe (combo jazzowe) oraz wykłady z etnomuzykologii.
Mieczysław Szlezer urodził się w Krakowie w połowie XX wieku. Skrzypek i pedagog, przedstawiciel wielopokoleniowej rodziny muzycznej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, Indiana University w Bloomington (USA) oraz Accademia Chigiana w Sienie (Włochy) i Konserwatorium Genewskiego (Szwajcaria). Jego mistrzami byli: Zbigniew Szlezer, Tadeusz Wroński, Josef Gingold, Franco Gulli i Henryk Szeryng. Jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. Od ponad 40 lat prowadzi ożywioną działalność wykonawczą jako solista, kameralista oraz koncertmistrz orkiestr symfonicznych i kameralnych w ponad 30 krajach na czterech kontynentach. Wydał kilkanaście płyt CD, dokonał nagrań archiwalnych dla radiofonii i telewizji europejskich. Gra również na altówce. Jest profesorem zwyczajnym, prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej w Krakowie. Do chwili obecnej wychował blisko 50 absolwentów. Przez dwie kadencje pełnił obowiązki prorektora macierzystej Uczelni d.s. współpracy międzynarodowej i promocji artystycznej. Od roku 2008 kieruje Katedrą Skrzypiec i Altówki.
Danuta Mroczek-Szlezer – krakowska pianistka i kameralistka. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (później Akademii Muzycznej) w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego. Studia podyplomowe odbyła w klasach prof. Rudolfa Kehrera w Weimarze, Aldo Ciccoliniego w Sienie i Nikity Magaloffa w Genewie. Jest laureatką krajowych konkursów pianistycznych. Brała udział w kilku liczących się międzynarodowych konkursach pianistycznych w Europie. Prowadzi intensywną działalność koncertową w kraju oraz Niemczech, Szwecji, Włoszech, Kuwejcie, Korei Południowej i na Malcie. Dokonała radiowych i telewizyjnych nagrań archiwalnych oraz płytowych. Jest profesorem zwyczajnym, prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej w swojej macierzystej Uczelni. Przez wiele lat kierowała Katedrą Kameralistyki. Obecnie pełni obowiązki kierownika Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego.
Natalia Kotarba urodziła się w 1990 roku w Krakowie. Jest obecnie studentką piątego roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Występowała w różnorodnych formacjach muzycznych poczynając od orkiestry Krakowskiej Opery Kameralnej, Krakowskiej Młodej Filharmonii, której była członkiem oraz solistką, poprzez Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą „CIO” koncertującą w Brukseli. Jako solistka folklorystycznego zespołu propagującego polską muzykę koncertowała w wielu europejskich stolicach m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Watykanie oraz w Amsterdamie. Była współzałożycielem młodzieżowej formacji jazzowej „Young Jazz Lions” pod kierownictwem śp. Jarosława Śmietany. Jest ponadto liderem Tria Fortepianowego „Camino”. Brała udział w artystycznych kursach dla młodych talentów w kraju i za granicą. Uczestniczyła również w licznych lekcjach mistrzowskich dla kameralistów m.in. jako stypendystka na międzynarodowych kursach Musicsommer w Oberstdorfie, a także mistrzowskich lekcjach solistycznych pod kierunkiem Piotra Tarcholika, Mariny Jaszwili, Grigorii Zhyslina, Michała Grabarczyka oraz Krzysztofa Jakowicza.
Justyna Danczowska urodziła się w 1981 roku w Krakowie. W roku 2004 uzyskała dyplom w Akademii Muzycznej w Bazylei w mistrzowskiej klasie Krystiana Zimermana, a w 2007 ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Zurychu w klasie Konstantina Scherbakova. Od 2006 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka. Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich Haliny Czerny-Stefańskiej. Zwyciężyła w Konkursie Pianistycznym im. prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku (1997 r.) oraz Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży w Szafarni (1998 r.). Otrzymała I nagrodę oraz nagrodę specjalną PWM-u dla młodych muzyków w Krakowie (2000 r.), nagrodę na festiwalu „Orpheus 2002“ w Zurychu, nagrodę specjalną w konkursie muzyki kameralnej w Neuchatel (2002 r.) oraz III nagrodę w konkursie muzyki kameralnej w Zurychu „Migros Kulturprozent“ (2003 r.). Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz wielokrotnie otrzymywała Stypendium Twórcze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Była również stypendystką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Występowała z wybitnymi artystami. Nagrała dwie płyty CD, w tym, jedną nominowaną do „Fryderyka 2009”. Justyna Danczowska jest reprezentowana przez Impresariat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.
Edyta Piasecka-Durlak jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Już na studiach zadebiutowała w Operze Krakowskiej. W 1997 roku zajęła I miejsce na „Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych” w Krakowie, a rok później otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego, co zaowocowało jej udziałem w koncertach z cyklu „Promocja Polskich Talentów” w Austrii. Od 1999 jest solistką Opery Krakowskiej; w 2003 zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Warszawie. Rok 2005 przyniósł udział w prestiżowym „Festival delle Nazioni w Citta di Castello” we Włoszech, a także zapoczątkował wieloletnią współpracę z dyrektorem B. Kaczyńskim w ramach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. W 2008 artystka otrzymała nagrodę im. A. Hiolskiego. Śpiewaczka brała udział w wielu kursach mistrzowskich, współpracowała z wiodącymi polskimi dyrygentami, występowała na scenach oper polskich i zagranicznych, koncertowała w wielu filharmoniach, uczestniczyła też w licznych prestiżowych festiwalach krajowych i zagranicznych; koncertowała w Belgii, Holandii, Niemczech, USA, Danii, Kuwejcie i we Włoszech.
Mariola Cieniawa ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego. Doskonaliła swe umiejętności pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie oraz prof. Karl-Heinza Kämmerlinga w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Jest laureatką I nagrody oraz nagrody specjalnej na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (1983), nagrody specjalnej Estrady Młodych XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1984), nagrody specjalnej jury III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Palm Beach na Florydzie (1989), II nagrody V Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Palmie na Majorce (1990), III nagrody w Konkursie im. F. Chopina w Kolonii (1991). Koncertowała w Austrii, Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, Belgii, Norwegii, Szwecji, ZSRR, we Włoszech, USA i Korei Południowej, a także na festiwalach w Neapolu, Mariańskich Łaźniach, Turynie, Phenianie, Madrycie i Bilbao. Dokonała nagrań dla radia i telewizji, dla Polskich Nagrań, CD Accord oraz amerykańskiej sieci BBC. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2002 roku jest Dyrektorem Artystycznym Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy-Zdroju. W 2008 nagrała płytę „Danza Iberica”, wydaną przez Grupę Twórczą Castello. W 2012 została matką chrzestną pociągu Nikifor, kursującego do Krynicy.
Gabriela Gracja Stanisz urodziła się w Krakowie w 1997 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w ZPSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie, gdzie obecnie uczęszcza do IV klasy OSM II stopnia ucząc się pod kierunkiem prof. Barbary Pęcherskiej. Jej dorobek artystyczny obejmuje: wyróżnienie I stopnia w XVIII Małopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Fortepianu Szkół I stopnia (Krynica 2006), Wyróżnienie na Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów (czerwiec 2007), wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków (Rybnik 2011), III miejsce w II Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich (Kraków 2011), II miejsce w IV Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej (Kraków 2011), III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” (Kraków 2012), III nagroda w VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz (Jasło 2012), wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Konin 2012). W 2013 roku zajęła I miejsce w V Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie oraz otrzymała I nagrodę i Grand Prix w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistyczym w Żaganiu, II miejsce na II Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty, III miejsce i nagrodę specjalną na konkursie im. W. Lutosławskiego w Wieliczce, wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego oraz 3 nagrodę w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz. W 2014 zdobyła I miejsce i Grand Prix w Konkursie Pianistycznym w Jaśle. W czerwcu 2013r. w ramach I nagrody w konkursie pianistycznym wystąpiła z 3 koncertami we Francji. Gabriela jest stypendystką Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso, Klubu Krakowskiego, Fundacji Pro Musica Bona oraz podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Maria Sławek urodziła się w roku 1988 w Gdańsku i w wieku czterech lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. W 2011 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Wiesława Kwaśnego. W zakresie kameralistyki kształciła się pod kierunkiem prof. Janiny Romańskiej-Werner. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Kameralistyki krakowskiej Akademii. Jej pasją jest muzyka kameralna. Koncertowała jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Izraelu i USA. W 2012 roku ukazała się wydana przez Grupę Twórczą „Castello” debiutancka płyta z sonatami Roberta Schumanna i Sergiusza Prokofiewa. W 2010 na zaproszenie Nigela Kennedy’ego dołączyła do składu jego zespołu „The Orchestra of life”, z którym koncertowała w tak prestiżowych salach, jak m.in. Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall oraz Bridgewater Hall w Manchester. Swoje umiejętności doskonaliła m.in. pod kierunkiem Maxima Vengerova, Wandy Wiłkomirskiej i Dory Schwarzberg. Jest laureatką prestiżowej nagrody The Georg Solti Foudation.
Piotr Różański urodził się 1989 roku w Krakowie. Ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Ewy Bukojemskiej. W dziedzinie kameralistyki kształcił się u prof. Janiny Romańskiej-Werner. Jest laureatem licznych konkursów pianistycznych, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, m.in. IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (I miejsce i nagroda specjalna), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla młodych pianistów w Cincinatti, USA (I miejsce i nagroda specjalna), XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (I nagroda) czy Konkursu Pianistycznego o stypendium fundacji YAMAHA (I nagroda). Koncertował w Polsce, USA, Szwajcarii i Niemczech. Aktywnie zajmuje się kameralistyką, występując m.in. z Kają Danczowską, Piotrem Reichertem czy Marią Sławek. Brał udział w festiwalach muzyki kameralnej „Wawel o zmierzchu” w Krakowie czy „Muzyka latem” w Dębnie. Jest laureatem kilku konkursów kameralnych: wyróżnienia (wraz z flecistką Agatą Kucz) w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi, III nagrody (wraz z wiolonczelistką Aleksandrą Lelek) w Niezależnym Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych w Kijowie. W 2011 otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Krakowa dla Młodych Twórców Kultury.
Gabriela Jakimowicz
Michał Chrobak – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie fortepianu mgra Jarosława Iwaneczko. Obecnie student III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Marioli Cieniawy. Brał udział w wielu warsztatach oraz kursach mistrzowskich, gdzie szkolił swoje umiejętności pod okiem takich pedagogów jak profesorowie Józef Stompel, Wojciech Świtała, Jerzy Sterczyński czy Philippe Giusiano. W 2009 otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa za szczególne osiągnięcia artystyczne. W 2011 wystąpił jako solista z Tarnowską Orkiestrą Kameralną.
Krzysztof Augustyn
Eligiusz Skoczylas
Aleksandra Medyńska choć przyszłość wiąże z medycyną, w wolnym czasie zajmuje się muzyką. Współzałożycielka zespołu „Fermata” działającego w Zielonkach. Od 2007 uczy się śpiewu. Wielokrotnie nagradzana w konkursach i przeglądach muzycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, dwukrotnie znalazła się w grupie młodych wokalistów okrzykniętych „Perłami Powiatu Krakowskiego”.
Ewa Rudnik od dziecka zafascynowana teatrem i śpiewem. Od 5 lat zaangażowana w działalność amatorskiego Teatru muzycznego „Od Czapy” w swoim rodzimym mieście Grawolinie. Działalność artystyczną kontynuuje również po rozpoczęciu studiów medycznych w Krakowie: od 2 lat śpiewa w zespole promującym muzykę przedwojenną i lwowską „Chawira”.
Patryk Ryniak – w 2009 roku z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie fortepianu p. Łukasza Dębskiego. Zawód lekarza planował od dziecka, jednak całą młodość związał z muzyką. Gra nie tyko na fortepianie, ale także na organach (m. innymi w Kościele Bożego Ciała, w Katedrze na Wawelu). Przekonany, że zostanie dyrygentem, po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie przygotowywał się do egzaminów wstępnych na dyrygenturę (Akademia Muzyczna w Krakowie). Los jednak chciał inaczej, od października 2011 roku jest studentem kierunku lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Anna Gluc
Joanna Jakacka
Olga Rusin – sopran
W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych nauczycieli śpiewu, takich jak: prof. Helmuth Rolling, prof. Teresa Żylis-Gara, Paul Esswood, Peter Dworsky, prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), prof. Eva Blahová.
Jest laureatką konkursów wokalnych: 12th Montreal International Czech and Slovak Voice Competition, nagroda B. Smetany oraz nagroda specjalna Towarzystwa Muzycznego
V. Kapralovej w Toronto (Montreal 2013); finalistka i laureatka trzeciej nagrody międzynarodowego konkursu operowego Pustina Competition (Czechy 2012); Grand Prix na międzynarodowym konkursie operowym Opera – Star (Brno, Czechy 2012); finalistka, laureatka drugiego miejsca (kategoria pieśń solowa) i trzeciej nagrody (kategoria operowa) oraz nagrody specjalnej Towarzystwa Muzycznego Josefa Hercla za interpretację arii oratoryjnej na International Vocal Competition of Antonin Dvorak (Krlovy Vary 2011); finalistka i laureatka nagrody specjalnej ufundowanej przez Filharmonię im. Romualda Traugutta w Warszawie za wybitną interpretację pieśni W. Malawskiego, IX Konkurs Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego. (Warszawa 2010).
W 2008 roku zadebiutowała na scenie operowej rolą Marceliny w realizacji opery W.A. Mozarta „Wesele Figara” / „Barbakan Festival” (Kraków).
Obecnie współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie (sezon 2013/14), gdzie zadebiutowała rolą Heleny w ” Śnie nocy letniej ” Benjamina Brittena.
Sabina Cebula
Piotr Kosiński urodził się w 1989 w Krakowie. W 2013 ukończył studia w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Jest laureatem wielu nagród oraz wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagrody oraz nagrody specjalnej za największą indywidualność interpretatorską w VIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu (2003), II nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „EPTA” w Krakowie (2003), nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Arthur Rubinstein. In Memoriam” w Bydgoszczy (2009) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Palma d’Oro” we Włoszech (2009). W latach 2003-2008 był podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2010 został zwycięzcą amerykańskiego Konkursu im. I.J. Paderewskiego w Los Angeles. W 2012 roku ukazał się album CD+DVD („Trio fortepianowe g-moll” F. Chopina i „Kwintet fortepianowy g-moll” J. Zarębskiego) z jego udziałem, nagrany w Zamku Królewskim na Wawelu, przez Grupę Twórczą Castello, nominowany do nagrody „Fryderyk 2013”.